Pre ich tvorbu je príznačné stieranie hraníc medzi umením a sociálnym výskumom a téma moci v ekonomickej a sociálnej sfére. Obaja autori skúmajú mechanizmy ľudskej nevedomosti v kontexte limitov a konzekvencií súčasného globálneho kapitalistického finančného systému.
Výstava SUPERFLUOUS IDENTITY IV predstavuje štvrté pokračovanie rovnomenného dlhodobého projektu. Ten tvoria site-specific inštalácie zaoberajúce sa dopadmi kapitalistického finančného systému na jednotlivca.
Inštalácia na Nástupišti 1-12, pozostávajúca zo zvuku, objektov a vizuálnych prvkov, sa pritom v priestore rozvíja ako monštruózny organizmus stotožňujúci podivnú, nadbytočnú identitu pohlcujúcu diváka. Všeobecná kríza národných štátov a svetových finančných trhov, vykorisťovanie ekonomických periférií a udržiavanie globálnej hierarchie moci sa v diele Bobrikovej a De Carmen stávajú kulisou posledného boja unaveného a ťažkopádneho molocha. Ním je súčasný ekonomický model, na ktorého ruinách už možno vzniká nový, zatiaľ nepoznaný život.
Výstava je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej Republiky a potrvá do 12. decembra 2015.